0537 711 11 17 - 0541 420 54 53

Sosyal Medyada Biz}

Güvenlik Kamerası Sistemleri

Günümüzde Güvenlik Kamerası Sistemleri ?

Güvenlik Kamerası Metal Veya Plastik Bir Kasa İçerisine Monte Edilen Bir Anakart Üzerine Bağlı Lens, Sensör ve cip İle Lensin Algıladığı Görüntüyü İşlemci Cip ile yorumlayarak Ana Karta Aktarması Ve Bu Aktarılan Görüntünün Video Bağlantısı İle İzlenme Mantığı ile Oluşmaktadır.

Günümüzde ilerleyen Teknolojinin Sayesinde Bire Bir Renkler Ve Görüntü netliği ile Adeta Uçan Tozu Bile Görmek Mümkündür. Kamera Sistemlerinde Kullanılan Birçok İşlemci Çip Kullanılmaktadır. Bu Çiplerin Başında Gelen 3 Marka Bulunmaktadır Bunlar Sony Marka Çip, Sharp Marka Çip ve Aptine Marka Çip tir. Gerçek Görüntünün En Yakını SONY Marka Vermektedir. Güvenlik Kamera Sistemleri Günümüzde Hırsızlık Olaylarının Tespitinde Kullanılmaktadır. İnsanlığın Büyümesiyle ortayan çıkan bu tür hadiselerin tespiti ve önlemi olarak Güvenlik Kamera Sistemleri Başta Gelmektedir. Bir nevi bizlere Bekçilik Hizmeti Sunmaktadır 7 / 24 İzleme İmkanımızın Yanında Aynı zamanda geriye Dönük kayıtta tuttukları İçin Bize Fazlasıyla hizmet etmektedir.

Güvenlik Kamerası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Faktörlerden Birisi Görüntü Çözünürlüğüdür. çözünürlük Nekadar Yüksek Olursa netlik Ve Anlaşırlık okadar Yükselecektir ve olayları çözmemiz Kolaylaşacaktır. Günümüz Teknolojisinde AHD Kameraların Üretilmesiyle Bu Çözünürlüklere Ulaşmak Çokta Pahalı Değildir. Ahd Kameraların minimum Çözünürlükleri 1 Megapixeldir. en çok tercih edileni ise 1.3 megapixel olup Üst Seviyelerde İse 2.0 Megapixel Kullanılmaktadır.

Güvenlik kamerasının Önemi Ne Kadar Yüksek ise Kayıttaki Çözünürlüğün Yüksek Olmasını Sağlayan Diğer Bir Cihaz İse Dvr Kayıt Cihazı dır. Dvr Kayıt Cihazının İşlemci si Ram Ve Yazılımı Nekadar Kaliteli Yüksek Olursa Bizlere Yararı okadar çok Olur Örnek Bir Yüksek Çözünürlük Güvenlik kamerası nın Görüntüsü Aşağıdadır.